Organization Calendar (Lucan Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJan 13, 2019-Feb 02, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 13Jan 14Jan 15Jan 16Jan 17Jan 18Jan 19
2018-2019
IP - Grant & IP - Thauer
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
2018-2019
IP - Millar & IP - Freiter
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
2018-2019
Pre-School
8:30 AM-9:20 AM
Practice
2018-2019
Novice Girls HL
9:00 AM
@ Lambton Attack HL
Alvinston [NVHLRS11]
2018-2019
IP - Mitchell
10:00 AM
@ Strathroy Black
2018-2019
IP - Smith
10:00 AM
@ Strathroy Grey
2018-2019
Atom LM White
10:30 AM
@ Port Stanley Jr. Sailors
Port Stanley [AB121]
2018-2019
PeeWee LM
11:40 AM
@ Port Stanley Jr. Sailors 2
Port Stanley [PB123]
2018-2019
Novice LM
3:00 PM
vs. East Lambton Eagles Black
Lucan Arena [NB085]
2018-2019
Bantam Girls C
3:00 PM
@ Woodstock Wildcats C
Woodstock Civic [BND2RS39]
2018-2019
Atom LM Green
3:00 PM
@ Dorchester Dragons 1
2018-2019
PeeWee Rep
4:00 PM-5:00 PM
Practice
2018-2019
Bantam LM
5:00 PM-5:50 PM
Practice
2018-2019
Novice Rep
5:00 PM
@ South Kent Lightning
Ridgetown [O-NC-A05]
2018-2019
Midget LM
5:00 PM
@ Strathroy Jr. Rockets Blue
2018-2019
Bantam Girls B
6:00 PM-7:20 PM
Practice
2018-2019
PeeWee LM & PeeWee Girls C
7:30 PM-8:50 PM
Practice
2018-2019
Bantam Girls B
9:00 PM
vs. South Huron
2018-2019
Midget LM
9:30 PM
@ Mt. Brydges Cougars Gold
Tri-Township [MA078]
2018-2019
Midget Girls B
10:00 PM-10:50 PM
Practice
2018-2019
Novice Girls HL & Atom Girls C
5:00 PM-5:50 PM
Practice
2018-2019
Atom Girls HL & Novice Girls C
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
Novice LM
6:30 PM
@ East Lambton Eagles White
Alvinston [NB069]
2018-2019
PeeWee Rep
7:00 PM
vs. Petrolia
2018-2019
Bantam Girls C
8:00 PM-8:50 PM
Practice
2018-2019
Atom Girls HL
7:30 PM
vs. North Middlesex Jr. Stars HL
Lucan Arena [ATHLRS17]
2018-2019
Novice Rep & Novice LM
5:00 PM-5:50 PM
Practice
2018-2019
Atom LM White
6:00 PM
vs. Ilderton Jets Blue
Lucan Arena [AB073]
2018-2019
Atom Rep & Atom LM Green
7:00 PM-7:50 PM
Practice
2018-2019
PeeWee Girls B
8:00 PM-8:50 PM
Practice
2018-2019
Bantam LM
9:00 PM-9:50 PM
Practice
2018-2019
Midget LM
10:00 PM-10:50 PM
Practice
2018-2019
Atom Girls C
10:00 AM
vs. South Huron
2018-2019
IP - Grant & IP - Mitchell
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
2018-2019
IP - Smith & IP - Freiter
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
2018-2019
Atom Girls C
5:00 PM
@ Huron Heat
2018-2019
Tyke Green
5:30 PM
@ South Huron Sabres Red
2018-2019
Tyke White
5:30 PM
@ South Huron Sabres Black
2018-2019
IP - Millar & IP - Thauer
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
2018-2019
Pre-School
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
PeeWee LM
7:00 PM
vs. London
2018-2019
PeeWee Girls C
8:00 PM
vs. Huron Heat C
Lucan Arena [PWD2RS37]
2018-2019
Midget Girls B
9:00 PM
vs. Mitchell
2018-2019
IP - Mitchell & IP - Grant
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
2018-2019
Pre-School
8:00 AM-8:50 AM
Practice
2018-2019
Tyke Green & Tyke White
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
2018-2019
Bantam Girls B
10:00 AM-10:50 AM
Practice
2018-2019
Novice Girls C
11:00 AM
vs. Wilmot Wolverines C
Lucan Arena [NVD1RS12]
2018-2019
PeeWee Girls B
11:40 AM
@ Wallaceburg
2018-2019
PeeWee Girls C
12:00 PM
vs. Kent County Fillies C
Lucan Arena [PWD2RS33]
2018-2019
Atom Girls HL
12:00 PM
@ Huron Heat
2018-2019
Atom Girls C
1:00 PM
@ Saugeen Shores
East Elgin Community Complex-Kinsmen (Aylmer) [3]
2018-2019
Novice Rep
1:10 PM
vs. Belmont Rangers
Lucan Arena [O-NC-A08]
2018-2019
Atom LM Green
2:00 PM
@ Mt. Brydges Cougars White
Tri-Township [AA142]
2018-2019
Novice LM
2:30 PM
@ Dorchester Dragons
2018-2019
PeeWee Rep
2:30 PM
vs. Mitchell
2018-2019
Atom LM White
2:45 PM
@ St. Marys Rock 2
2018-2019
Atom Rep
3:30 PM-4:20 PM
Practice
2018-2019
Atom Girls C
6:15 PM
vs. Walkerton Capitals
East Elgin Community Centre [4]
2018-2019
Midget Girls B
7:30 PM
@ St. Thomas
Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25Jan 26
2018-2019
Atom Girls C
7:45 AM
@ Saugeen Shores
East Elgin Community Centre [5]
2018-2019
IP - Smith & IP - Freiter
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
2018-2019
Pre-School
8:30 AM-9:20 AM
Practice
2018-2019
IP - Mitchell
9:00 AM
@ North Middlesex Stars
2018-2019
IP - Grant
9:00 AM
@ North Middlesex Stars
2018-2019
IP - Millar
10:00 AM
@ Strathroy Green
2018-2019
IP - Thauer
10:00 AM
@ Strathroy Blue
2018-2019
Novice LM
3:00 PM-3:50 PM
Practice
2018-2019
Novice Rep
3:30 PM
@ Lambton Shores Predators
2018-2019
Novice Girls C
3:30 PM
@ St. Thomas Panthers C
2018-2019
PeeWee LM
4:00 PM
vs. Dorchester Dragons 1
Lucan Arena [PB079]
2018-2019
PeeWee Girls C
4:30 PM
@ Kent County Fillies C
Blenheim [PWD2RS09]
2018-2019
Bantam Girls C
5:00 PM
vs. Tillsonburg Lightning HL
Lucan Arena [BND2RS14]
2018-2019
Midget LM
6:00 PM
vs. North Middlesex Jr. Stars Silver
Lucan Arena [MA057]
2018-2019
Development Ice
7:00 AM-7:50 AM
Practice
2018-2019
Bantam LM
7:30 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets Red
Lucan Arena [BA049]
2018-2019
Bantam Girls B
9:00 PM
vs. Bluewater
2018-2019
Midget Girls B
10:00 PM-10:50 PM
Practice
2018-2019
Novice Girls HL & Novice LM
5:00 PM-5:50 PM
Practice
2018-2019
Atom Girls C & Atom Girls HL
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
PeeWee Rep & PeeWee LM
7:00 PM-7:50 PM
Practice
2018-2019
Bantam Girls C
8:00 PM
vs. Sarnia Lady Sting C
Lucan Arena [BND2RS13]
2018-2019
PeeWee LM
7:30 PM
vs. Belmont Rangers
Lucan Arena [PB080]
2018-2019
Development Ice
7:00 AM-7:50 AM
Practice
2018-2019
Novice Rep & Novice Girls C
5:00 PM-5:50 PM
Practice
2018-2019
Atom LM Green
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
Atom Rep & Atom LM White
7:00 PM-7:50 PM
Practice
2018-2019
PeeWee Girls B & PeeWee Girls C
8:00 PM-8:50 PM
Practice
2018-2019
Bantam LM
9:00 PM-9:50 PM
Practice
2018-2019
Midget LM
10:00 PM-10:50 PM
Practice
2018-2019
IP - Millar & IP - Freiter
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
2018-2019
IP - Thauer & IP - Mitchell
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
2018-2019
IP - Grant & IP - Smith
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
2018-2019
Tyke Green & Tyke White
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
2018-2019
Novice Girls C
7:00 PM
@ Woodstock Wildcats C
2018-2019
Atom Girls C
7:00 PM
vs. Huron Heat C
Lucan Arena [ATD1RS23]
2018-2019
Bantam LM
7:00 PM
@ Port Stanley Jr. Sailors 1
Port Stanley [BA100]
2018-2019
Novice Girls HL
7:00 PM
@ Sarnia Lady Sting HL
2018-2019
PeeWee Girls C
8:00 PM
vs. North Middlesex Jr. Stars C
Lucan Arena [PWD2RS31]
2018-2019
Bantam Girls C
9:00 PM
vs. Woodstock Wildcats C
Lucan Arena [BND2RS16]
2018-2019
Pre-School
8:00 AM-8:50 AM
Practice
2018-2019
IP - Millar & IP - Freiter
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
2018-2019
Tyke Green
9:00 AM-9:50 AM
Practice
2018-2019
IP - Grant & IP - Mitchell
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
2018-2019
Atom Girls HL
10:00 AM
vs. Huron Heat HL
Lucan Arena [ATHLRS15]
2018-2019
Tyke White
10:00 AM
@ Ilderton Jets Black
2018-2019
PeeWee Girls B
11:00 AM
vs. Belmont
2018-2019
Bantam Girls C
11:20 AM
@ Lambton Attack C
Greenwood [BND2RS05]
2018-2019
Bantam Girls B
12:00 PM
vs. St. Marys
2018-2019
Novice Girls HL
12:05 PM
@ Mooretown Lady Flags HL
MSC (Rink 2) [NVHLRS29]
2018-2019
Novice Rep
1:10 PM
vs. East Lambton Eagles
Lucan Arena [O-NC-A15]
2018-2019
Atom Rep
2:20 PM
vs. Ingersoll
2018-2019
PeeWee Rep
3:30 PM-4:40 PM
Practice
2018-2019
Atom LM White
4:50 PM
vs. St. Marys Rock 2
Lucan Arena [AB082]
2018-2019
Novice Girls C
5:00 PM
@ Chatham Outlaws C
Memorial [NVD1RS05]
2018-2019
Midget LM
6:00 PM
vs. Belmont Rangers
Lucan Arena [MA055]
Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 31Feb 01Feb 02
2018-2019
IP - Thauer & IP - Mitchell
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
2018-2019
IP - Smith & IP - Grant
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
2018-2019
Pre-School
8:30 AM-9:20 AM
Practice
2018-2019
Novice Girls HL
9:00 AM
@ Lambton Attack HL
Alvinston [NVHLRS13]
2018-2019
Atom Girls C
12:00 PM
@ Lambton Attack C
Alvinston [ATD1RS17]
2018-2019
Atom Girls HL
12:00 PM
@ West Oxford Inferno HL
Ingersoll [ATHLRS49]
2018-2019
Bantam Girls C
12:00 PM
@ Sarnia Lady Sting C
2018-2019
Novice LM
3:00 PM
vs. Dorchester Dragons
Lucan Arena [NB086]
2018-2019
PeeWee LM
3:20 PM
@ South Huron Sabres
South Huron [PB130]
2018-2019
Atom LM Green
4:00 PM
vs. Lambton Shores Predators Red
Lucan Arena [AA099]
2018-2019
PeeWee Girls C
4:30 PM
@ Kent County Fillies C
Blenheim [PWD2RS12]
2018-2019
PeeWee Girls B
5:00 PM
vs. Mitchell
2018-2019
Midget LM
6:00 PM
vs. North Middlesex Jr. Stars Blue
Lucan Arena [MA058]
2018-2019
Development Ice
7:00 AM-7:50 AM
Practice
2018-2019
PeeWee LM & PeeWee Girls C
7:30 PM-8:50 PM
Practice
2018-2019
Bantam Girls B
9:00 PM-9:50 PM
Practice
All Teams
10:00 PM-10:50 PM
OPEN ICE
2018-2019
Novice Girls HL & Novice LM
5:00 PM-5:50 PM
Practice
2018-2019
Atom Girls C & Atom Girls HL
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
PeeWee Rep
7:00 PM-7:50 PM
Practice
2018-2019
Bantam Girls C
8:00 PM-8:50 PM
Practice
2018-2019
Atom Rep
7:30 PM-8:20 PM
Practice
2018-2019
Development Ice
7:00 AM-7:50 AM
Practice
2018-2019
Novice Rep & Novice Girls C
5:00 PM-5:50 PM
Practice
2018-2019
Atom LM White & Atom LM Green
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
Atom Rep
7:00 PM
vs. Southwest Bullets
Lucan Arena [O-AC-F01]
2018-2019
PeeWee Girls B
8:20 PM-9:10 PM
Practice
2018-2019
Bantam LM
9:20 PM-10:20 PM
Practice
All Teams
10:00 PM-10:50 PM
OPEN ICE
2018-2019
Novice Girls C
10:30 AM
@ London Devilettes
Earl Nichols Arena [1]
2018-2019
PeeWee Girls C
2:00 PM
vs. TCDMHA
Southampton coliseum
2018-2019
Bantam Girls C
3:00 PM
vs. Huron Heat
2018-2019
Novice Girls C
4:45 PM
@ Stratford Aces
Argyle Arena B [2]
2018-2019
IP - Freiter & IP - Smith
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
2018-2019
IP - Thauer & IP - Millar
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
2018-2019
PeeWee Girls C
5:00 PM
@ West Oxford
Southampton coliseum
2018-2019
IP - Mitchell & IP - Grant
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
2018-2019
Tyke Green & Tyke White
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
2018-2019
Bantam Girls C
7:00 PM
@ Wingham / Lucknow
2018-2019
Novice Rep
7:00 PM
vs. Lambton Shores Predators
Lucan Arena [O-NC-A19]
2018-2019
Bantam LM
7:00 PM
@ Belmont Rangers
Belmont [BB21]
2018-2019
PeeWee LM
7:30 PM
@ London
2018-2019
Atom LM Green
8:10 PM-9:00 PM
Practice
All Teams
9:10 PM-9:50 PM
OPEN ICE
2018-2019
IP - Freiter & IP - Smith
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
2018-2019
Pre-School
8:00 AM-8:50 AM
Practice
2018-2019
Tyke White
9:00 AM
vs. Lambeth Lancers Blue
Lucan Arena [T3464]
2018-2019
Tyke Green
9:00 AM
vs. Lambeth Lancers White
Lucan Arena [T2359]
2018-2019
Novice Girls C
9:30 AM
vs. Etobicoke Dolphins
Argyle Arena B [3]
2018-2019
Novice Girls HL
10:00 AM
vs. Lambton Attack HL
Lucan Arena [NVHLRS23]
2018-2019
Atom Girls C
11:00 AM
vs. Woodstock Wildcats C
Lucan Arena [ATD1RS28]
2018-2019
Atom Girls HL
12:00 PM
vs. South Huron Sabres HL
Lucan Arena [ATHLRS18]
2018-2019
PeeWee Girls C
1:00 PM
vs. Saugeen Shores
Port Elgin Plex
2018-2019
Bantam Girls C
1:00 PM
@ St. Marys
Southampton Coliseum (Southampton) [3]
2018-2019
Novice Rep
1:10 PM
vs. South Kent Lightning
Lucan Arena [O-NC-A22]
2018-2019
Atom Rep
2:20 PM
vs. Southwest Bullets
Lucan Arena [O-AC-F02]
2018-2019
Novice LM
3:00 PM
@ Point Edward Blackhawks
2018-2019
PeeWee Rep
3:30 PM
vs. East Lambton Eagles
Lucan Arena [O-PC-D01]
2018-2019
Bantam Girls B
4:50 PM
vs. West Oxford
2018-2019
PeeWee Girls B
6:00 PM
vs. Belmont
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from lucanminorhockey.net on Thursday, July 18, 2019 at 9:05 AM