Lucan Arena, Venues, PeeWee Rep (Lucan Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevMarch, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 17Feb 18Feb 19Feb 20Feb 21Feb 22Feb 23
Pre-School
8:30 AM-9:20 AM
Practice
IP - Freiter
8:30 AM
vs. North Middlesex Stars
IP - Smith
8:30 AM
vs. North Middlesex Stars
PeeWee LM
(1-4)
3:00 PM
vs. East Lambton Eagles White
[PC13]
Atom Girls HL
(0-2)
4:00 PM
vs. West Oxford Inferno HL
[ATOMRRF-09]
PeeWee Girls B
(5-1)
5:00 PM
vs. Belmont
Midget Girls B
(1-0)
6:00 PM
vs. West Oxford
PeeWee LM & PeeWee Girls C
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Bantam Girls B
6:30 PM-7:20 PM
Practice
Development Ice
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Novice Girls HL & Novice LM
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Atom Girls C & Atom Girls HL
6:00 PM-6:50 PM
Practice
PeeWee Rep
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Bantam Girls C
(0-1)
8:00 PM
vs. St. Thomas
Bantam Girls B
(0-5)
7:30 PM
vs. Lambeth
All Teams
8:30 PM-9:20 PM
OPEN ICE
Development Ice
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Novice Rep & Novice Girls C
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Atom Rep & Atom LM Green
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom LM White
(1-1)
7:00 PM
vs. Ilderton Jets Blue
[AC25]
PeeWee Girls B
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam LM
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Midget LM
10:00 PM-10:50 PM
Practice
IP - Thauer & IP - Freiter
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
IP - Mitchell & IP - Grant
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
IP - Millar & IP - Smith
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Tyke Green & Tyke White
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Novice Girls HL
(1-3)
7:00 PM
vs. B.A.D. Blazers HL
[NOVRRE-07]
Atom LM Green
(1-0)
8:00 PM
vs. Lambton Shores Predators Black
[AA15]
Midget Girls B
9:00 PM
vs. Belmont
Pre-School
8:00 AM-8:50 AM
Practice
IP - Thauer & IP - Freiter
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
Tyke Green & Tyke White
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
Bantam LM
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Novice LM
(0-10)
11:00 AM
vs. Point Edward Blackhawks
[NC14]
Atom Girls C
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Novice Rep
(6-2)
1:10 PM
vs. Mooretown Jr. Flags
[SH-NOV-SD1]
Atom Rep
2:20 PM-3:20 PM
Practice
PeeWee Rep
3:30 PM-4:40 PM
Practice
Atom LM White
(3-1)
4:50 PM
vs. Ilderton Jets Blue
[AC23]
Novice Girls C
6:00 PM-7:20 PM
Practice
Feb 24Feb 25Feb 26Feb 27Feb 280102
Pre-School
8:30 AM-9:20 AM
Practice
IP - Smith
8:30 AM
vs. Ilderton White
IP - Millar
8:30 AM
vs. Ilderton Blue
Atom Girls C
(0-1)
3:00 PM
vs. West Oxford
Midget Girls B
4:00 PM
vs. Ilderton
PeeWee Girls B
(3-0)
5:00 PM
vs. Ilderton
Midget LM
(3-3)
6:00 PM
vs. Lambton Shores Predators Red
[MB13]
Atom Rep
7:30 PM-8:30 PM
Linked Game Deleted
PeeWee LM & PeeWee Girls C
7:30 PM-8:50 PM
Practice
Bantam Girls B
9:00 PM-9:50 PM
Practice
All Teams
10:00 PM-10:50 PM
OPEN ICE
Development Ice
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Novice Girls HL & Novice LM
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Atom Girls C
5:50 PM-6:40 PM
Practice
PeeWee Rep
W (7-0)
6:50 PM
vs. Aylmer Flames
[O-PC-S1-1]
Bantam Girls C
(3-0)
8:00 PM
vs. Lambton Attack C
[BANRRD-9]
PeeWee Girls B
(0-4)
7:30 PM
vs. Lambeth
Bantam Girls C
8:30 PM-9:20 PM
Practice
Development Ice
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Novice Rep & Novice Girls C
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Atom LM Green
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom Rep & Atom LM White
7:00 PM-7:50 PM
Practice
PeeWee Girls B
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam LM
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Midget LM
10:00 PM-10:50 PM
Practice
IP - Mitchell & IP - Thauer
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
IP - Millar & IP - Grant
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
IP - Smith & IP - Freiter
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Tyke Green & Tyke White
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
PeeWee Girls B
(3-3)
7:00 PM
vs. Belmont
Bantam Girls C
(2-1)
8:00 PM
vs. Ilderton
Midget Girls B
9:00 PM
vs. St. Thomas
Pre-School
8:00 AM-8:50 AM
Practice
IP - Grant & IP - Mitchell
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
Tyke Green
9:00 AM
vs. Mt. Brydges Cougars Gold
[T2059]
Novice Girls C
(9-3)
10:00 AM
vs. St. Thomas
All Teams
11:00 AM-11:50 AM
OPEN ICE
Atom Girls C
(0-2)
12:00 PM
vs. Woodstock
Novice Girls HL
1:10 PM-2:10 PM
Practice
Atom Rep
(2-2)
2:20 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets
[SH-ATM-PA-SF2-6]
PeeWee Rep
W (10-3)
3:30 PM
vs. Aylmer Flames
[O-PC-S1-3]
Atom LM White
4:50 PM-5:50 PM
Practice
Midget Girls B
6:00 PM
vs. Woodstock
03040506070809
Pre-School
8:30 AM-9:20 AM
Practice
IP - Smith
8:30 AM
vs. North Middlesex Stars
IP - Freiter
8:30 AM
vs. North Middlesex Stars
PeeWee Rep
3:00 PM-3:50 PM
Practice
Atom Rep
4:00 PM-4:50 PM
Practice
Novice Girls C
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Bantam LM
6:00 PM-7:20 PM
Practice
Development Ice
7:00 AM-7:50 AM
Practice
PeeWee LM & PeeWee Girls C
7:30 PM-8:50 PM
Practice
Bantam Girls B
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Midget Girls B
10:00 PM-10:50 PM
Practice
Novice Girls HL & Novice LM
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Atom Girls C
(2-4)
6:00 PM
vs. Stratford Aces C
[ATOMRRA-05]
Novice LM
(3-4)
7:00 PM
vs. East Lambton Eagles Black
[NC33]
Bantam Girls C
(3-0)
8:00 PM
vs. Lambton Attack C
[BANRRD-3]
Bantam Girls C
(2-0)
7:30 PM
vs. Tillsonburg Lightning HL
[BANRRD-4]
PeeWee Rep
8:30 PM-9:20 PM
Practice
Development Ice
7:00 AM-7:50 AM
Tryout
Novice Rep & Novice Girls C
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Atom LM Green & Atom Girls HL
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom Rep
7:00 PM-7:50 PM
Practice
PeeWee Rep
7:00 PM-8:10 PM
Linked Game Cancelled
PeeWee Girls B
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam LM
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Midget LM
10:00 PM-10:50 PM
Practice
IP - Millar & IP - Smith
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
IP - Mitchell & IP - Thauer
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
IP - Grant & IP - Freiter
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Tyke Green & Tyke White
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
PeeWee Girls B
(3-0)
7:00 PM
vs. London
Bantam Girls B
(3-1)
8:00 PM
vs. Bluewater
Midget Girls B
9:00 PM
vs. Bluewater
IP - Millar & IP - Smith
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
Tyke Green
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Pre-School
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Novice Girls C
(12-0)
10:00 AM
vs. West Oxford
Novice Girls HL
(2-2)
11:00 AM
vs. Lambton Attack HL
[NOVRRE-08]
Atom Girls HL
(4-1)
12:00 PM
vs. Huron Heat HL
[ATOMRRF-07]
Novice Rep
1:10 PM-2:10 PM
Practice
Atom Rep
(4-4)
2:20 PM
vs. Lambeth Lancers
[SH-ATM-PA-SF2-3]
PeeWee Rep
3:30 PM-4:40 PM
Practice
PeeWee Girls C
(2-3)
4:50 PM
vs. Lambton Attack HL
[PWRRD-12]
Atom Girls C
6:00 PM-7:20 PM
Practice
10111213141516
Pre-School
8:30 AM-9:20 AM
Practice
IP - Freiter
8:30 AM
vs. South Huron
IP - Grant
8:30 AM
vs. South Huron
Novice LM
(2-3)
3:00 PM
vs. East Lambton Eagles Black
[NC31]
Novice Rep
(3-5)
4:00 PM
vs. Dresden Jr. Kings
[SH-NOV-PB-SF1-5]
PeeWee Girls C
(0-2)
5:00 PM
vs. Tillsonburg
PeeWee Rep
6:00 PM-7:20 PM
Practice
PeeWee LM & PeeWee Girls C
7:30 PM-8:50 PM
Practice
Bantam Girls B
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Midget Girls B
10:00 PM-10:50 PM
Practice
Novice Girls HL & Novice LM
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Atom Girls C & Atom Girls HL
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Novice Rep
(3-0)
7:00 PM
vs. Lambton Shores Predators
[SH-NOV-PB-SF1-4]
Bantam Girls C
8:00 PM-8:50 PM
Practice
PeeWee Girls C
(1-2)
7:30 PM
vs. Lambeth Lancers C
[PWRRD-11]
PeeWee Rep
8:30 PM-9:20 PM
Practice
Novice Rep & Novice Girls C
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Atom LM White
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom Rep & Atom LM Green
7:00 PM-7:50 PM
Practice
PeeWee Girls B
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam LM
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Midget LM
10:00 PM-10:50 PM
Practice
IP - Smith & IP - Freiter
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
IP - Millar & IP - Grant
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
IP - Mitchell & IP - Thauer
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Tyke Green & Tyke White
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Novice Girls HL
(0-2)
7:00 PM
vs. Stratford Aces C
[NOVRRE-09]
Atom Girls C
(1-2)
8:00 PM
vs. Lambton Attack C
[ATOMRRA-04]
Bantam Girls B
9:00 PM-9:50 PM
Practice
IP - Millar & IP - Grant
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
Pre-School
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Tyke White
9:00 AM
vs. Ilderton Jets Black
[T3447]
Tyke Green
9:00 AM
vs. Lambeth Lancers Blue
[T2062]
Novice Girls C
(5-0)
10:00 AM
vs. St. Marys Rock C
[NOVRRA-01]
Novice LM
11:00 AM-11:50 AM
Practice
Novice Girls HL
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Novice Rep
(6-1)
1:00 PM
vs. Lambton Shores Predators
[SH-NOV-PB-SF1-7]
Atom Rep
2:20 PM-3:20 PM
Practice
PeeWee Rep
L (0-1)
3:30 PM
vs. Minto Mad Dogs
[O-PC-F-1]
All Teams
5:00 PM-5:50 PM
Lions Club Open Skate
PeeWee LM
6:00 PM-7:20 PM
Practice
17181920212223
Pre-School
8:30 AM-9:20 AM
Practice
IP - Smith
8:30 AM
vs. Ilderton Blue
IP - Mitchell
8:30 AM
vs. Ilderton White
Novice Girls C
(3-0)
3:00 PM
vs. Woodstock Wildcats C
[NOVRRA-03]
PeeWee Girls C
(0-1)
4:00 PM
vs. Kent County Fillies C
[PWRRD-10]
PeeWee LM
(5-8)
5:00 PM
vs. Dorchester Dragons 1
[PC33]
Atom LM White
(3-2)
6:00 PM
vs. East Lambton Eagles Black
[AC54]
Atom Rep
(2-5)
7:30 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets
[SH-ATM-PA-SF2-7]
Bantam Girls B
(1-2)
9:00 PM
vs. South Huron
Midget Girls B
10:00 PM-10:50 PM
Practice
Novice Girls HL & Novice LM
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Atom Girls C & Atom Girls HL
6:00 PM-6:50 PM
Practice
PeeWee Rep
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Bantam Girls C
(2-0)
8:00 PM
vs. Ilderton
Atom LM White
(3-3)
7:30 PM
vs. East Lambton Eagles Black
[AC52]
PeeWee Rep
8:30 PM-9:20 PM
Practice
Novice Rep & Novice Girls C
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Atom LM Green
(0-1)
6:00 PM
vs. Lambton Shores Predators Red
[AA55]
Atom LM White
7:00 PM-7:50 PM
Practice
PeeWee Girls B
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam LM
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Midget LM
10:00 PM-10:50 PM
Practice
IP - Smith & IP - Freiter
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
IP - Thauer & IP - Mitchell
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Tyke Green & Tyke White
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
IP - Millar & IP - Grant
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Atom LM Green
(4-1)
7:00 PM
vs. Lambton Shores Predators Red
[AA53]
PeeWee Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
All Teams
9:00 PM-9:50 PM
OPEN ICE
IP - Millar & IP - Grant
8:00 AM-9:50 AM
Wrap-up Ice
IP - Smith & IP - Freiter
8:00 AM-9:50 AM
Wrap-up Ice
IP - Thauer & IP - Mitchell
8:00 AM-9:50 AM
Wrap-up Ice
Tyke White
10:00 AM
vs. Strathroy Jr. Rockets Black
[T3465]
Tyke Green
10:00 AM
vs. Strathroy Jr. Rockets Blue
[T2361]
All Teams
11:00 AM-11:50 AM
OPEN ICE
PeeWee LM
(4-0)
12:00 PM
vs. Mt. Brydges Cougars Blue
[PC34]
Novice Rep
(1-6)
1:00 PM
vs. North Middlesex Jr. Stars
[SH-NOV-PBF-2]
Novice Girls C
(9-3)
2:10 PM
vs. St. Thomas Panthers C
[NOVFINA3]
Bantam LM
3:20 PM
vs. Dorchester Dragons 2
[BB35]
PeeWee Rep
W (3-2)
4:50 PM
vs. Minto Mad Dogs
[O-PC-F-3]
24252627282930
Bantam Girls B
3:00 PM-3:50 PM
Practice
All Teams
4:00 PM-4:50 PM
OPEN ICE
Midget Girls B
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Novice Rep
6:00 PM-7:00 PM
Linked Game Deleted
Bantam LM
7:30 PM
vs. Ilderton Jets
[BB36]
Novice Girls C
5:00 PM-5:40 PM
Practice
Atom LM White
5:50 PM
vs. East Lambton Eagles Black
[AC56]
PeeWee Rep
6:50 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Girls B
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Novice Girls C
6:00 PM
vs. St. Thomas Panthers C
[NOVFINA1]
Atom LM Green
7:00 PM
vs. Lambton Shores Predators Red
[AA51]
Bantam Girls C
8:00 PM
vs. Lambton Attack C
[BANFIND2]
31Apr 01Apr 02Apr 03Apr 04Apr 05Apr 06
Novice Girls C
4:30 PM-5:20 PM
Practice
Midget Girls B
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Bantam Girls B
6:30 PM-7:20 PM
Practice
Apr 07Apr 08Apr 09Apr 10Apr 11Apr 12Apr 13
View Another Team
View AllOur Sponsors
NHL Players' Association
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
Lucan Arena
, Lucan,   
  • Current Season

    16 - 6 - 2
  • All-Time

    16 - 6 - 2
Printed from lucanminorhockey.net on Monday, March 25, 2019 at 4:06 PM