Lucan Arena, Venues (Lucan Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevMarch, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 23Feb 24Feb 25Feb 26Feb 27Feb 28Feb 29
Novice Rep (U9) & Novice LM (U9)
7:30 AM-8:20 AM
Shared Practice
Minor Novice #1 (U8) & Minor Novice #2 (U8)
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
Bantam Girls B (U15)
4:00 PM
vs. West Oxford
Bantam Girls HL (U15)
5:00 PM
vs. London Devilettes HL Red
[BAN-D-6]
Bantam LM (U15)
6:00 PM
vs. Mt. Brydges Cougars Gold
[BC2-5]
PeeWee LM White (U13)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Bantam LM (U15) & Bantam Girls HL (U15)
8:30 PM-9:50 PM
Shared Practice
Midget Girls C (U18)
10:00 PM-10:50 PM
Practice
Novice Girls Tier 1 (U9) & Novice Girls Tier 2 (U9)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Atom Girls B (U11)
6:00 PM
vs. Woodstock
Atom Girls HL (U11)
7:00 PM-7:50 PM
Practice
PeeWee Rep (U13)
7:40 PM
vs. East Lambton Eagles
[O-P-C-Q1-6]
PeeWee LM Green (U13) & PeeWee Rep (U13)
8:00 PM-8:50 PM
Shared Practice
Bantam Girls B (U15)
7:30 PM
vs. Sarnia
Novice Rep (U9) & Novice LM (U9)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Atom LM Green (U11)
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom Rep (U11) & Atom LM White (U11)
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
PeeWee Girls B (U13) & PeeWee Girls C (U13)
8:00 PM-8:50 PM
Shared Practice
Bantam Girls B (U15)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Midget LM (U18)
10:00 PM-10:50 PM
Practice
IP - Thauer (U7) & IP - Adamthwaite (U7)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
IP - Mitchell (U7) & IP - Sparling (U7)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
IP - Bowering (U7) & IP - Serino (U7)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Minor Novice #1 (U8) & Minor Novice #2 (U8)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Atom Girls B (U11)
7:00 PM
vs. Lambeth
PeeWee Girls C (U13)
8:00 PM
vs. North Middlesex Jr. Stars C
[PW-C-5]
All Teams
9:00 PM-9:50 PM
OPEN ICE
Pre-School (U5)
7:30 AM-8:20 AM
Practice
All Teams
7:30 AM-8:20 AM
OPEN HALF ICE
IP - Bowering (U7) & IP - Serino (U7)
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
IP - Thauer (U7) & IP - Sparling (U7)
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
Novice LM (U9)
9:30 AM
vs. North Middlesex Jr. Stars
[NC-66]
Novice Rep (U9)
10:30 AM
vs. Mooretown Jr. Flags
[N192]
PeeWee Girls B (U13)
11:30 AM
vs. London
Bantam Girls B (U15)
12:30 PM
vs. Bluewater
Midget Girls C (U18)
6:10 PM
vs. West Oxford
01020304050607
Minor Novice #1 (U8)
8:30 AM
vs. St. Marys Rock White
[PN-0808]
Minor Novice #2 (U8)
8:30 AM
vs. St. Marys Rock Blue
[PN-0871]
PeeWee Girls B (U13)
3:00 PM
vs. Sarnia
PeeWee Girls C (U13)
4:00 PM
vs. St. Thomas
Atom Girls B (U11)
5:00 PM
vs. Woodstock
Midget Girls C (U18)
6:00 PM
vs. South Huron Sabres C
[MID-A-06]
PeeWee LM Green (U13)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Bantam Girls B (U15) & Bantam Girls HL (U15)
8:30 PM-9:50 PM
Shared Practice
Midget Girls C (U18)
10:00 PM-10:50 PM
Practice
Novice Girls Tier 1 (U9) & Novice Girls Tier 2 (U9)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Atom Girls B (U11) & Atom Girls HL (U11)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
PeeWee Rep (U13) & PeeWee LM White (U13)
8:00 PM-8:50 PM
Shared Practice
Novice Rep (U9) & Novice LM (U9)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Atom LM Green (U11) & Atom LM White (U11)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Atom Rep (U11)
7:00 PM-7:50 PM
Practice
PeeWee Girls B (U13) & PeeWee Girls C (U13)
8:00 PM-8:50 PM
Shared Practice
Bantam LM (U15)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Midget LM (U18)
10:00 PM-10:50 PM
Practice
IP - Thauer (U7) & IP - Mitchell (U7)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
IP - Sparling (U7) & IP - Serino (U7)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
IP - Adamthwaite (U7) & IP - Bowering (U7)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Minor Novice #1 (U8) & Minor Novice #2 (U8)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
IP - Serino (U7)
7:30 AM-8:20 AM
Practice
Pre-School (U5)
7:30 AM-8:20 AM
Practice
Novice Rep (U9)
9:30 AM
vs. Ilderton Jets
[N203]
Novice LM (U9)
10:30 AM
vs. Strathroy Jr. Rockets White
[NC-70]
Atom Girls HL (U11)
11:30 AM
vs. Huron Heat HL 2
[ATO-D-04]
PeeWee Girls B (U13)
12:30 PM
vs. Ilderton
Atom LM Green (U11)
3:50 PM
vs. Aylmer Flames Red
[AA3-4]
Bantam Girls HL (U15)
5:00 PM
vs. St. Thomas Panthers HL
[BAN-D-5]
08091011121314
Minor Novice #1 (U8) & Minor Novice #2 (U8)
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
Atom Girls B (U11)
3:00 PM
vs. Ilderton
PeeWee LM Green (U13) & PeeWee LM White (U13)
7:30 PM-8:20 PM
Shared Practice
Bantam Girls B (U15) & Bantam Girls HL (U15)
8:30 PM-9:50 PM
Shared Practice
Midget Girls C (U18)
10:00 PM-10:50 PM
Practice
Novice Girls Tier 1 (U9) & Novice Girls Tier 2 (U9)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Atom Girls B (U11) & Atom Girls HL (U11)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
PeeWee Rep (U13)
7:00 PM-7:50 PM
Practice
PeeWee Girls C (U13)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Novice Rep (U9) & Novice LM (U9)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Atom LM White (U11)
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom LM Green (U11) & Atom Rep (U11)
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
PeeWee Girls B (U13)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam LM (U15)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Midget LM (U18)
10:00 PM-10:50 PM
Practice
IP - Bowering (U7) & IP - Serino (U7)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
IP - Adamthwaite (U7) & IP - Sparling (U7)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
IP - Thauer (U7) & IP - Mitchell (U7)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Minor Novice #1 (U8) & Minor Novice #2 (U8)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
IP - Bowering (U7) & IP - Serino (U7)
7:30 AM-8:20 AM
Shared Practice
Pre-School (U5)
7:30 AM-8:20 AM
Practice
IP - Thauer (U7) & IP - Mitchell (U7)
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
IP - Adamthwaite (U7) & IP - Sparling (U7)
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
Novice Girls Tier 1 (U9)
10:30 AM
vs. Ilderton Jets C
[NOVA-11]
PeeWee Girls C (U13)
11:30 AM
vs. Ilderton Jets C
[PW-C-6]
Midget Girls C (U18)
6:00 PM
vs. Lambton Attack C
[MID-A-04]
15161718192021
PeeWee LM White (U13)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Bantam Girls B (U15) & Bantam Girls HL (U15)
8:30 PM-9:50 PM
Shared Practice
Midget Girls C (U18)
10:00 PM-10:50 PM
Practice
Novice Girls Tier 1 (U9) & Novice Girls Tier 2 (U9)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Atom Girls B (U11)
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom Girls HL (U11)
7:00 PM-7:50 PM
Practice
PeeWee Rep (U13) & PeeWee LM Green (U13)
8:00 PM-8:50 PM
Shared Practice
Novice Rep (U9) & Novice LM (U9)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Atom LM Green (U11)
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom Rep (U11) & Atom LM White (U11)
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
PeeWee Girls B (U13) & PeeWee Girls C (U13)
8:00 PM-8:50 PM
Shared Practice
Bantam LM (U15)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Midget LM (U18)
10:00 PM-10:50 PM
Practice
IP - Mitchell (U7) & IP - Serino (U7)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
IP - Thauer (U7) & IP - Adamthwaite (U7)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
IP - Sparling (U7) & IP - Bowering (U7)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Minor Novice #1 (U8) & Minor Novice #2 (U8)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
IP - Thauer (U7) & IP - Adamthwaite (U7)
7:30 AM-8:20 AM
Shared Practice
Pre-School (U5)
7:30 AM-8:20 AM
Practice
IP - Mitchell (U7) & IP - Serino (U7)
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
IP - Sparling (U7) & IP - Bowering (U7)
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
Novice Girls Tier 1 (U9)
9:30 AM
vs. St. Marys Rock
[NOVA-10]
Novice Girls Tier 2 (U9)
10:30 AM
vs. B.A.D. Blazers
[NOVD-12]
22232425262728
Minor Novice #1 (U8) & Minor Novice #2 (U8)
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
Novice Rep (U9)
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom LM Green (U11)
7:00 PM-7:50 PM
Practice
PeeWee LM White (U13)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
293031Apr 01Apr 02Apr 03Apr 04
Apr 05Apr 06Apr 07Apr 08Apr 09Apr 10Apr 11
Venue Details
Google Maps
Lucan Arena
, Lucan,   
  • Current Season

    98 - 71 - 44
  • All-Time

    1288 - 992 - 344
Printed from lucanminorhockey.net on Tuesday, February 18, 2020 at 12:08 AM