Lucan Arena, Venues (Lucan Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevSeptember, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Aug 25Aug 26Aug 27Aug 28Aug 29Aug 30Aug 31
01020304050607
Development Ice
7:30 PM-8:20 PM
- Peewee Dev Boys
Development Ice
8:30 PM-9:20 PM
- Bantam Dev All
Development Ice
5:30 PM-6:20 PM
- Atom Dev Girls
Development Ice
6:30 PM-7:20 PM
- Peewee Dev Girls
Development Ice
9:00 PM-9:50 PM
- Bantam Dev All
Development Ice
5:30 PM-6:20 PM
- Novice Dev Boys
Development Ice
6:30 PM-7:20 PM
- Atom Dev Boys
Atom Girls B (U11)
10:00 AM-10:50 AM
Tryout
PeeWee Girls B (U13)
11:00 AM-11:50 AM
Tryout
Atom Rep (U11)
12:00 PM-12:50 PM
Tryout
PeeWee Rep (U13)
1:00 PM-1:50 PM
Tryout
Bantam Girls B (U15)
2:00 PM-2:50 PM
Tryout
08091011121314
Midget Girls C (U18)
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Atom Girls B (U11)
11:00 AM-11:50 AM
Tryout
Midget LM (U18)
4:30 PM-5:20 PM
Practice
Development Ice
5:30 PM-6:20 PM
- Novice Dev Girls
Bantam Girls B (U15)
6:30 PM-7:20 PM
Tryout
Atom Rep (U11)
5:30 PM-6:20 PM
Tryout
PeeWee Rep (U13)
6:30 PM-7:20 PM
Tryout
PeeWee Girls B (U13)
8:00 PM-8:50 PM
Tryout
Atom Girls B (U11)
5:30 PM-6:20 PM
Scrimmage
PeeWee Girls B (U13)
6:30 PM
vs. South Huron
Bantam Girls B (U15)
9:00 PM
vs. South Huron 2
Atom Girls B (U11)
T (3-3)
6:00 PM
vs. South Huron
Atom Rep (U11)
7:00 PM
vs. South Huron
PeeWee Rep (U13)
8:00 PM
vs. South Huron
Initiation Program (U7)
8:00 AM-8:50 AM
Practice (IP Born 2014)
Initiation Program (U7)
9:00 AM-9:50 AM
Practice (IP Born 2013)
Novice Rep (U9) & Novice LM (U9)
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
Novice Girls Tier 1 (U9) & Novice Girls Tier 2 (U9)
11:00 AM-11:50 AM
Shared Practice
Minor Novice #1 (U8) & Minor Novice #2 (U8)
12:00 PM-12:50 PM
Shared Practice
Atom Rep (U11)
1:00 PM
vs. Parkhill Parkhill
PeeWee Rep (U13)
2:00 PM
vs. Mt. Brydges
Atom Girls B (U11)
W (2-1)
3:00 PM
vs. Oakville
PeeWee Girls B (U13)
4:00 PM
vs. Ilderton
Bantam Girls B (U15)
5:00 PM
vs. Lambeth
15161718192021
Pre-School (U5)
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Novice Rep (U9) & Novice LM (U9)
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
Novice Girls Tier 1 (U9) & Novice Girls Tier 2 (U9)
11:00 AM-11:50 AM
Shared Practice
PeeWee Girls B (U13)
12:00 PM
vs. London
Bantam Girls B (U15)
1:00 PM
vs. Belmont
Atom LM Green (U11) & Atom LM White (U11)
2:00 PM-2:50 PM
Shared Practice
Atom Girls HL (U11)
3:00 PM-3:50 PM
Practice
Bantam LM (U15)
4:00 PM-4:50 PM
Practice
PeeWee Girls C (U13)
5:30 PM-6:20 PM
Practice
PeeWee LM Green (U13) & PeeWee LM White (U13)
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Novice Rep (U9) & Novice LM (U9)
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Novice Girls Tier 1 (U9) & Novice Girls Tier 2 (U9)
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Bantam Girls B (U15)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Midget Girls C (U18)
8:30 PM-9:20 PM
Practice
Minor Novice #1 (U8) & Minor Novice #2 (U8)
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Atom LM Green (U11) & Atom LM White (U11)
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Atom Girls B (U11) & Atom Rep (U11)
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
PeeWee Rep (U13) & PeeWee Girls B (U13)
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Bantam Girls HL (U15)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Midget LM (U18)
8:30 PM-9:20 PM
Practice
All Teams
6:30 PM-10:00 PM
Western Mustangs Game
Pre-School (U5) & Initiation Program (U7)
7:30 AM-8:20 AM
Practice (IP Born 2014)
Initiation Program (U7)
8:30 AM-9:20 AM
Practice (IP Born 2013)
Novice Rep (U9) & Novice LM (U9)
9:30 AM-10:20 AM
Shared Practice
Novice Girls Tier 1 (U9) & Novice Girls Tier 2 (U9)
10:30 AM-11:20 AM
Shared Practice
Atom Girls B (U11) & Atom Girls HL (U11)
11:30 AM-12:20 PM
Shared Practice
Atom LM Green (U11) & Atom LM White (U11)
12:30 PM-1:25 PM
Shared Practice
Bantam Girls HL (U15)
1:35 PM-2:30 PM
Practice
PeeWee Rep (U13)
L (2-3)
2:40 PM
vs. Belmont Rangers
[P6]
PeeWee LM Green (U13) & PeeWee LM White (U13)
3:50 PM-4:50 PM
Shared Practice
Bantam Girls B (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Midget LM (U18)
6:10 PM-7:20 PM
Practice
22232425262728
Minor Novice #1 (U8) & Minor Novice #2 (U8)
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
PeeWee Girls B (U13) & PeeWee Girls C (U13)
4:00 PM-4:50 PM
Shared Practice
Bantam LM (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Midget Girls C (U18)
L (0-2)
6:10 PM
vs. Stratford
All Teams
6:00 PM-7:30 PM
Apparel Night (Old Library)
PeeWee LM Green (U13) & PeeWee LM White (U13)
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Bantam Girls B (U15) & Bantam Girls HL (U15)
7:30 PM-8:50 PM
Shared Practice
Midget Girls C (U18)
10:00 PM-10:50 PM
Practice
Novice Girls Tier 1 (U9) & Novice Girls Tier 2 (U9)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Atom Girls B (U11) & Atom Girls HL (U11)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
PeeWee Rep (U13)
7:00 PM-7:50 PM
Practice
PeeWee Girls C (U13)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Atom LM Green (U11)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Novice Rep (U9) & Novice LM (U9)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Minor Novice #1 (U8) & Minor Novice #2 (U8)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Atom Rep (U11) & Atom LM White (U11)
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
PeeWee Girls B (U13)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam LM (U15)
W (5-3)
9:00 PM
vs. Ilderton
Midget LM (U18)
10:00 PM-10:50 PM
Practice
IP - Thauer (U7) & IP - Serino (U7)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
IP - Adamthwaite (U7) & IP - Bowering (U7)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
IP - Mitchell (U7) & IP - Sparling (U7)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Minor Novice #1 (U8) & Minor Novice #2 (U8)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Bantam LM (U15)
W (5-3)
7:00 PM
vs. North Middlesex Jr. Stars
[BW049]
All Teams
8:30 PM-9:50 PM
OPEN ICE
Pre-School (U5)
7:30 AM-8:20 AM
Practice
IP - Thauer (U7) & IP - Serino (U7)
7:30 AM-8:20 AM
Shared Practice
IP - Adamthwaite (U7) & IP - Bowering (U7)
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
IP - Mitchell (U7) & IP - Sparling (U7)
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
Novice Girls Tier 1 (U9) & Novice Girls Tier 2 (U9)
9:30 AM-10:20 AM
Shared Practice
Novice LM (U9)
10:30 AM-11:20 AM
Practice
Novice Rep (U9)
10:30 AM
vs. Wallaceburg Lakers
[N2]
Atom Girls HL (U11)
11:30 AM-12:20 PM
Practice
Bantam Girls B (U15)
12:30 PM-1:25 PM
Practice
Atom Rep (U11)
W (4-3)
1:35 PM
vs. Port Stanley Jr. Sailors
[A17]
PeeWee LM Green (U13)
2:40 PM-3:40 PM
Practice
PeeWee LM White (U13)
3:50 PM-4:50 PM
Practice
PeeWee Girls B (U13)
T (2-2)
5:00 PM
vs. B.A.D. Girls
PeeWee Girls C (U13)
6:10 PM-7:20 PM
Practice
2930Oct 01Oct 02Oct 03Oct 04Oct 05
Minor Novice #1 (U8) & Minor Novice #2 (U8)
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
Atom Girls HL (U11)
W (6-2)
3:00 PM
vs. B.A.D. Blazers HL
[ATOHL-OS-16]
Bantam Girls HL (U15)
4:00 PM-4:50 PM
Practice
Atom Girls B (U11)
W (4-0)
5:00 PM
vs. Lambeth
Midget Girls C (U18)
L (0-1)
6:00 PM
vs. Sarnia Lady Sting C1
[MID-OS-10]
PeeWee LM White (U13)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Bantam Girls B (U15) & Bantam Girls HL (U15)
8:30 PM-9:50 PM
Shared Practice
Midget Girls C (U18)
10:00 PM-10:50 PM
Practice
Novice Girls Tier 1 (U9) & Novice Girls Tier 2 (U9)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Atom Girls B (U11)
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom Girls HL (U11)
7:00 PM-7:50 PM
Practice
PeeWee LM Green (U13) & PeeWee Rep (U13)
8:00 PM-8:50 PM
Shared Practice
Development Ice
7:30 PM-8:20 PM
Goalie Development
Novice Rep (U9) & Novice LM (U9)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Atom LM Green (U11) & Atom LM White (U11)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Atom Rep (U11)
7:00 PM-7:50 PM
Practice
PeeWee Girls B (U13) & PeeWee Girls C (U13)
8:00 PM-8:50 PM
Shared Practice
Bantam LM (U15)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Midget LM (U18)
10:00 PM-10:50 PM
Practice
IP - Sparling (U7) & IP - Serino (U7)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
IP - Thauer (U7) & IP - Bowering (U7)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
IP - Adamthwaite (U7) & IP - Mitchell (U7)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Minor Novice #1 (U8) & Minor Novice #2 (U8)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Atom Girls HL (U11)
W (2-1)
7:00 PM
vs. South Huron Sabres HL
[ATOHL-OS-18]
PeeWee Girls C (U13)
W (2-1)
8:00 PM
vs. Huron Heat
Bantam Girls HL (U15)
L (1-9)
9:00 PM
vs. South Huron Sabres C
[BHL-OS-11]
Pre-School (U5)
7:30 AM-8:20 AM
Practice
IP - Sparling (U7) & IP - Serino (U7)
7:30 AM-8:20 AM
Shared Practice
IP - Thauer (U7) & IP - Bowering (U7)
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
IP - Adamthwaite (U7) & IP - Mitchell (U7)
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
Novice Rep (U9) & Novice LM (U9)
9:30 AM-10:20 AM
Shared Practice
Novice Girls Tier 1 (U9)
10:30 AM-11:20 AM
Practice
Novice Girls Tier 2 (U9)
T (0-0)
10:30 AM
vs. West Oxford Inferno
[NOV-OSHL-08]
Minor Novice #1 (U8) & Minor Novice #2 (U8)
11:30 AM-12:20 PM
Shared Practice
Atom Girls B (U11)
W (1-0)
12:30 PM
vs. South Huron
Atom Rep (U11)
T (2-2)
1:35 PM
vs. St. Marys Rock
[A30]
PeeWee Rep (U13)
T (1-1)
2:40 PM
vs. St. Marys Rock
[P27]
PeeWee LM White (U13)
T (3-3)
3:50 PM
vs. North Middlesex Jr. Stars
[PW070]
PeeWee LM Green (U13)
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Midget LM (U18)
W (8-0)
6:00 PM
vs. South Huron Sabres
[MW035]
Oct 06Oct 07Oct 08Oct 09Oct 10Oct 11Oct 12
Minor Novice #1 (U8) & Minor Novice #2 (U8)
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
Atom LM Green (U11)
W (4-3)
3:00 PM
vs. North Middlesex Jr. Stars 1
[AW080]
Atom LM White (U11)
W (4-2)
4:00 PM
vs. East Lambton Eagles Black
[AW104]
Bantam Girls B (U15)
W (2-0)
5:00 PM
vs. Wallaceburg
Midget Girls C (U18)
W (3-0)
6:00 PM
vs. Ilderton Jets C
[MID-OS-11]
PeeWee LM Green (U13)
W (2-1)
7:30 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets Red
[PW059]
Bantam Girls B (U15) & Bantam Girls HL (U15)
8:30 PM-9:50 PM
Shared Practice
Midget Girls C (U18)
10:00 PM-10:50 PM
Practice
Novice Girls Tier 1 (U9) & Novice Girls Tier 2 (U9)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Novice Rep (U9) & Novice LM (U9)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Atom Girls B (U11) & Atom Girls HL (U11)
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
PeeWee LM White (U13)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Atom LM White (U11)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Novice Rep (U9) & Novice LM (U9)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Novice Girls Tier 1 (U9) & Novice Girls Tier 2 (U9)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Atom Rep (U11) & Atom LM Green (U11)
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
PeeWee Girls B (U13) & PeeWee Girls C (U13)
8:00 PM-8:50 PM
Shared Practice
Bantam LM (U15)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Midget Girls C (U18)
10:00 PM-10:50 PM
Practice
IP - Thauer (U7) & IP - Bowering (U7)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
IP - Adamthwaite (U7) & IP - Sparling (U7)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
IP - Mitchell (U7) & IP - Serino (U7)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Minor Novice #1 (U8) & Minor Novice #2 (U8)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Bantam LM (U15)
L (3-12)
7:00 PM
vs. Point Edward Blackhawks
[BW048]
Midget LM (U18)
W (1-0)
8:30 PM
vs. Mt. Brydges Cougars Blue
[MW040]
IP - Thauer (U7) & IP - Bowering (U7)
7:30 AM-8:20 AM
Shared Practice
Pre-School (U5)
7:30 AM-8:20 AM
Practice
IP - Mitchell (U7) & IP - Serino (U7)
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
IP - Adamthwaite (U7) & IP - Sparling (U7)
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
Novice LM (U9)
9:30 AM-10:20 AM
Practice
Novice Rep (U9)
9:30 AM
vs. Lambton Shores Predators
[N18]
Minor Novice #1 (U8) & Minor Novice #2 (U8)
10:30 AM-11:20 AM
Shared Practice
Atom Girls HL (U11)
W (6-1)
11:30 AM
vs. Huron Heat HL 1
[ATOHL-OS-17]
Atom Girls B (U11)
L (4-6)
12:30 PM
vs. Woodstock
Atom Rep (U11)
L (2-9)
1:35 PM
vs. East Lambton Eagles
[A45]
PeeWee Rep (U13)
L (1-6)
2:40 PM
vs. East Lambton Eagles
[P42]
Atom LM Green (U11)
W (10-2)
3:50 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets Red
[AW082]
PeeWee LM Green (U13)
L (3-6)
5:00 PM
vs. Point Edward Blackhawks
[PW055]
PeeWee LM White (U13)
6:10 PM-7:20 PM
Practice
Venue Details
Google Maps
Lucan Arena
, Lucan,   
  • Current Season

    98 - 71 - 44
  • All-Time

    1288 - 992 - 344
Printed from lucanminorhockey.net on Monday, February 17, 2020 at 10:05 PM