Schedule & Results (Lucan Minor Hockey)

PrintOrganization Schedule & Results
Filter Opponents:
Game #DateTimeTeamOpponentVenueScoreResult
Sep 13 20198:00 PMMidget Girls C (U18)Sarnia Sarnia Arena and Community Centre
Sep 18 20197:10 PMPeeWee Rep (U13)Tavistock TitansTavistock Arena
Sep 25 20197:10 PMPeeWee Rep (U13)Tavistock TitansTavistock Arena
N2Sep 28 201910:30 AMNovice Rep (U9)Wallaceburg LakersLucan Arena
N18Oct 12 20199:30 AMNovice Rep (U9)Lambton Shores PredatorsLucan Arena
N154Oct 15 20197:00 PMNovice LM (U9)Ilderton JetsIlderton Arena
N25Oct 19 201912:00 PMNovice Rep (U9)South Kent LightningBlenheim
N284Oct 26 20199:30 AMNovice LM (U9)South Huron SabresLucan Arena
PN-0905Oct 26 201911:30 AMMinor Novice #2 (U8)Lambeth Lancers BlueLucan Arena
PN-1510Oct 26 20191:00 PMMinor Novice #1 (U8)South Huron Sabres RedStephen Township Arena
N37Oct 27 20191:00 PMNovice Rep (U9)Belmont RangersBelmont
PN-0065Oct 27 20194:30 PMMinor Novice #1 (U8)Dorchester Dragons 1Dorchester (North)
Oct 27 20195:00 PMAtom Girls HL (U11)South Huron Stephen Township Arena
N289Nov 02 201910:30 AMNovice LM (U9)Thamesford AttackLucan Arena
N39Nov 02 201910:30 AMNovice Rep (U9)Wallaceburg LakersLucan Arena
PN-1764Nov 02 201911:30 AMMinor Novice #2 (U8)St. Thomas Jr Stars 2Joe Thornton CC (STMHA)
PN-1679Nov 02 201911:30 AMMinor Novice #1 (U8)St. Thomas Jr Stars 1Joe Thornton CC (STMHA)
Nov 02 20191:00 PMAtom Girls HL (U11)St. Thomas Memorial Arena
N527Nov 03 201911:45 AMNovice LM (U9)St. Marys RockSt. Marys (Blue)
N58Nov 08 20196:00 PMNovice Rep (U9)North Middlesex Jr. StarsNorth Middlesex
N381Nov 08 20196:00 PMNovice LM (U9)North Middlesex Jr. StarsNorth Middlesex
PN-0872Nov 09 20194:00 PMMinor Novice #2 (U8)South Huron Sabres BlackLucan Arena
PN-0807Nov 09 20194:00 PMMinor Novice #1 (U8)South Huron Sabres RedLucan Arena
N275Nov 16 20199:30 AMNovice LM (U9)East Lambton EaglesLucan Arena
Nov 16 20199:30 AMNovice Rep (U9)Port Stanley Lucan Arena
PN-0825Nov 16 201910:30 AMMinor Novice #1 (U8)Dorchester Dragons 2Lucan Arena
PN-0927Nov 16 201910:30 AMMinor Novice #2 (U8)St. Marys Rock BlueLucan Arena
N65Nov 17 20191:00 PMNovice Rep (U9)Belmont RangersBelmont
Nov 17 20194:30 PMBantam LM (U15)East Lambton Lucan Arena
PN-1930Nov 17 20195:00 PMMinor Novice #1 (U8)Thamesford AttackThamesford
PN-1939Nov 17 20195:00 PMMinor Novice #2 (U8)Thamesford AttackThamesford
PN-0834Nov 19 20196:00 PMMinor Novice #1 (U8)North Middlesex Jr. Stars 1Lucan Arena
PN-0884Nov 19 20196:00 PMMinor Novice #2 (U8)North Middlesex Jr. Stars 2Lucan Arena
N586Nov 20 20196:00 PMNovice LM (U9)Thamesford AttackThamesford
N007Nov 23 201912:45 PMNovice LM (U9)Aylmer FlamesEast Elgin (EastLink)
N276Nov 29 20197:00 PMNovice LM (U9)Ilderton JetsLucan Arena
N77Nov 30 20199:00 AMNovice Rep (U9)Dresden Jr. KingsKen Houston
PN-1891Nov 30 201910:15 AMMinor Novice #2 (U8)Strathroy Jr. Rockets RedGemini (Green)
PN-1869Nov 30 201910:15 AMMinor Novice #1 (U8)Strathroy Jr. Rockets RedGemini (Green)
N483Nov 30 20192:00 PMNovice LM (U9)South Huron SabresStephen Township Arena
PN-0835Dec 01 20198:30 AMMinor Novice #1 (U8)Mt. Brydges Cougars GoldLucan Arena
PN-0913Dec 01 20198:30 AMMinor Novice #2 (U8)Mt. Brydges Cougars BlueLucan Arena
N137Dec 03 20197:00 PMNovice LM (U9)Ilderton JetsIlderton Arena
Dec 06 20197:00 PMPeeWee LM Green (U13)PeeWee LM White (U13)Lucan Arena
Dec 07 20198:30 AMIP - Thauer (U7)Parkhill Timmermans Lucan Arena
Dec 07 20198:30 AMIP - Sparling (U7)Parkhill McLinchey Lucan Arena
Dec 07 20199:00 AMIP - Bowering (U7)Parkhill Roelands North Middlesex Arena
Dec 07 20199:00 AMIP - Mitchell (U7)Parkhill ReeS North Middlesex Arena
N87Dec 07 20199:30 AMNovice Rep (U9)East Lambton EaglesLucan Arena
N280Dec 07 20199:30 AMNovice LM (U9)Belmont RangersLucan Arena
PN-0751Dec 08 20192:30 PMMinor Novice #1 (U8)Lambton Shores Predators RedForest (Amtelecom)
PN-0689Dec 08 20192:30 PMMinor Novice #2 (U8)Lambton Shores Predators BlackForest (Amtelecom)
N281Dec 10 20196:00 PMNovice LM (U9)North Middlesex Jr. StarsLucan Arena
Dec 14 20198:30 AMIP - Adamthwaite (U7)Strathroy Yellow-1 Lucan Arena
Dec 14 20198:30 AMIP - Mitchell (U7)Strathroy Yellow-2 Lucan Arena
PN-0559Dec 14 201910:00 AMMinor Novice #1 (U8)Lambeth Lancers MaroonLambeth
PN-0648Dec 14 201910:00 AMMinor Novice #2 (U8)Lambeth Lancers WhiteLambeth
N96Dec 14 201910:10 AMNovice Rep (U9)Port Stanley Jr. SailorsPort Stanley
Dec 14 201912:00 PMIP - Serino (U7)South Huron Hammond Stephen Township Arena
Dec 14 201912:00 PMIP - Thauer (U7)South Huron Courtney Stephen Township Arena
PN-0904Dec 15 20198:30 AMMinor Novice #2 (U8)East Lambton EaglesLucan Arena
PN-0813Dec 15 20198:30 AMMinor Novice #1 (U8)East Lambton EaglesLucan Arena
Dec 15 201912:00 PMPeeWee Girls B (U13)Belmont Belmont Arena
N036Dec 15 20191:00 PMNovice LM (U9)Belmont RangersBelmont
Dec 21 20198:30 AMIP - Bowering (U7)Parkhill Rees Lucan Arena
Dec 21 20198:30 AMIP - Serino (U7)Parkhill Roelands Lucan Arena
Dec 21 20199:00 AMIP - Sparling (U7)Parkhill Timmermans North Middlesex Arena
Dec 21 20199:00 AMIP - Adamthwaite (U7)Parkhill - McLinchey North Middlesex Arena
N286Dec 21 20199:30 AMNovice LM (U9)Strathroy Jr. Rockets WhiteLucan Arena
N104Dec 21 20199:30 AMNovice Rep (U9)Lambton Shores PredatorsLucan Arena
PN-1436Dec 21 20191:00 PMMinor Novice #2 (U8)South Huron Sabres BlackStephen Township Arena
PN-1550Dec 21 20191:00 PMMinor Novice #1 (U8)South Huron Sabres RedStephen Township Arena
Dec 22 20199:00 AMIP - Thauer (U7)Strathroy Yellow-1 Gemini Arena
Dec 22 20199:00 AMIP - Serino (U7)Strathroy Yellow-2 Gemini Arena
Dec 28 20198:30 AMIP - Adamthwaite (U7)South Huron Cooper Lucan Arena
Dec 28 20198:30 AMIP - Thauer (U7)South Huron - McCann Lucan Arena
Dec 28 201910:00 AMIP - Serino (U7)South Huron Kloss Stephen Township Arena
Dec 28 201911:00 AMIP - Sparling (U7)South Huron Foran Stephen Township Arena
Dec 28 201912:00 PMIP - Mitchell (U7)South Huron Courtney Stephen Township Arena
Dec 28 201912:00 PMIP - Bowering (U7)South Huron Hammond Stephen Township Arena
NOVD3-06Dec 28 20192:00 PMNovice Girls Tier 2 (U9)Huron Heat HL1Seaforth Arena
PN-0810Dec 29 20198:30 AMMinor Novice #1 (U8)Ilderton Jets BlueLucan Arena
PN-0906Dec 29 20198:30 AMMinor Novice #2 (U8)Ilderton Jets WhiteLucan Arena
Jan 04 20208:30 AMIP - Sparling (U7)Ilderton RedLucan Arena
Jan 04 20208:30 AMIP - Bowering (U7)Ilderton Black Lucan Arena
Jan 04 20209:00 AMIP - Adamthwaite (U7)Ilderton Ilderton Arena
Jan 04 20209:00 AMIP - Mitchell (U7)Ilderton Yellow Ilderton Arena
N301Jan 04 20209:30 AMNovice LM (U9)North Middlesex Jr. StarsLucan Arena
N112Jan 04 20209:30 AMNovice Rep (U9)South Huron SabresLucan Arena
PN-0862Jan 04 202010:30 AMMinor Novice #1 (U8)Thamesford AttackLucan Arena
PN-0875Jan 04 202010:30 AMMinor Novice #2 (U8)Thamesford AttackLucan Arena
Jan 09 20207:00 PMPeeWee Rep (U13)London Bostwick - YMCA
Jan 11 20208:30 AMIP - Mitchell (U7)South Huron Hammond Lucan Arena
Jan 11 20208:30 AMIP - Serino (U7)South Huron Kloss Lucan Arena
N129Jan 11 20209:30 AMNovice Rep (U9)South Kent LightningLucan Arena
N288Jan 11 20209:30 AMNovice LM (U9)Aylmer FlamesLucan Arena
Jan 11 202010:00 AMIP - Adamthwaite (U7)South Huron - McCann Stephen Township Arena
Jan 11 202011:00 AMIP - Thauer (U7)South Huron Foran Stephen Township Arena
Jan 11 202011:00 AMIP - Sparling (U7)South Huron Cooper Stephen Township Arena
Jan 11 202012:00 PMIP - Bowering (U7)South Huron Courtney Stephen Township Arena
Jan 11 20201:35 PMAtom Rep (U11)Ilderton Lucan Arena
N108Jan 12 20202:00 PMNovice LM (U9)East Lambton EaglesWatford
PN-0291Jan 14 20206:30 PMMinor Novice #2 (U8)East Lambton EaglesAlvinston
PN-0289Jan 14 20206:30 PMMinor Novice #1 (U8)East Lambton EaglesAlvinston
N138Jan 14 20207:00 PMNovice Rep (U9)Ilderton JetsIlderton Arena
Jan 17 20207:00 PMAtom Girls B (U11)Woodstock Woodstock District Community Complex
Jan 18 20208:30 AMIP - Mitchell (U7)South Huron Foran Lucan Arena
Jan 18 20208:30 AMIP - Adamthwaite (U7)South Huron Courtney Lucan Arena
Jan 18 202010:00 AMIP - Thauer (U7)South Huron Kloss Stephen Township Arena
Jan 18 202010:00 AMIP - Serino (U7)South Huron McCann Stephen Township Arena
PN-0892Jan 18 202010:30 AMMinor Novice #2 (U8)Lambton Shores Predators BlackLucan Arena
PN-0820Jan 18 202010:30 AMMinor Novice #1 (U8)Lambton Shores Predators RedLucan Arena
Jan 18 202011:00 AMIP - Bowering (U7)South Huron Cooper Stephen Township Arena
Jan 18 202012:00 PMIP - Sparling (U7)South Huron Hammond Stephen Township Arena
NOVD3-61Jan 18 20202:00 PMNovice Girls Tier 2 (U9)Huron Heat HL2Seaforth Arena
PB-066Jan 18 20204:30 PMPeeWee LM White (U13)Lambton Shores Predators RedForest (Amtelecom)
MA-028Jan 18 20206:00 PMMidget LM (U18)Thamesford AttackLucan Arena
Jan 19 20205:00 PMAtom Girls B (U11)Lambeth Lucan Arena
Jan 22 20208:30 PMBantam Girls B (U15)Bluewater West Middlesex Memorial Arena
Jan 24 20206:00 PMAtom Girls B (U11)Lambeth Lucan Arena
O-AC-C02Jan 24 20207:00 PMAtom Rep (U11)Wallaceburg LakersWallaceburg
BAND2-28Jan 24 20207:00 PMBantam Girls HL (U15)London Devilettes HL WhiteLucan Arena
MIDD1-11Jan 24 20207:30 PMMidget Girls C (U18)Bluewater Hawks CGlencoe
Jan 24 20208:00 PMBantam Girls B (U15)Sarnia Lucan Arena
MA-043Jan 24 20208:30 PMMidget LM (U18)Port Stanley Jr. Sailors BlackPort Stanley
NOVD-10Jan 25 20209:30 AMNovice Girls Tier 2 (U9)St. Thomas PanthersLucan Arena
NOVA-09Jan 25 202010:30 AMNovice Girls Tier 1 (U9)Stratford Aces WhiteLucan Arena
ATOD2-24Jan 25 202011:30 AMAtom Girls HL (U11)North Middlesex Jr. Stars HLLucan Arena
Jan 25 202012:30 PMAtom Girls B (U11)Ilderton Lucan Arena
AA-131Jan 25 202012:30 PMAtom LM Green (U11)Port Stanley Jr. Sailors RedPort Stanley
O-AC-C05Jan 25 20201:35 PMAtom Rep (U11)Wallaceburg LakersLucan Arena
Jan 25 20202:30 PMPeeWee Girls B (U13)Sarnia Progressive
PWD2-16Jan 25 20203:50 PMPeeWee Girls C (U13)Woodstock Wildcats CLucan Arena
AB-077Jan 25 20204:00 PMAtom LM White (U11)Point Edward BlackhawksPoint Edward
PA-134Jan 25 20205:00 PMPeeWee LM Green (U13)Point Edward BlackhawksPoint Edward
Jan 25 20205:25 PMPeeWee Rep (U13)Mt. Brydges Mt. Brydges Arena
MIDD1-34Jan 25 20206:00 PMMidget Girls C (U18)Sarnia Lady Sting C1Lucan Arena
MA-102Jan 25 20209:30 PMMidget LM (U18)Thamesford AttackThamesford
AA-120Jan 26 202010:40 AMAtom LM Green (U11)Port Stanley Jr. Sailors BlackPort Stanley
PA-113Jan 26 202011:00 AMPeeWee LM Green (U13)North Middlesex Jr. StarsNorth Middlesex
Jan 26 202012:00 PMPeeWee Girls B (U13)Belmont Belmont Arena
PWD2-17Jan 26 202012:00 PMPeeWee Girls C (U13)Mooretown Lady Flags CMSC (Rink 1)
ATOD2-14Jan 26 20201:30 PMAtom Girls HL (U11)Ilderton Jets HLIlderton Arena
AB-008Jan 26 20203:30 PMAtom LM White (U11)Aylmer Flames BlackEast Elgin (Kinsmen)
PB-110Jan 26 20204:05 PMPeeWee LM White (U13)Strathroy Jr. Rockets RedGemini (Blue)
BB-057Jan 26 20204:30 PMBantam LM (U15)Thamesford AttackLucan Arena
O-AC-C06Jan 26 20204:50 PMAtom Rep (U11)Wallaceburg LakersWallaceburg
MA-019Jan 26 20206:00 PMMidget LM (U18)Port Stanley Jr. Sailors RedLucan Arena
BAND2-40Jan 26 20206:30 PMBantam Girls HL (U15)St. Thomas Panthers HLJoe Thornton CC (STMHA)
N147Jan 27 20207:00 PMNovice Rep (U9)Wallaceburg LakersWallaceburg
PWD2-13Jan 28 20208:00 PMPeeWee Girls C (U13)Woodstock Wildcats CLucan Arena
PWD2-30Jan 30 20206:45 PMPeeWee Girls C (U13)St. Thomas Panthers CJoe Thornton CC (Presstran)
PWD2-08Jan 31 20206:30 PMPeeWee Girls C (U13)Ilderton Jets CIlderton Arena
N144Jan 31 20207:00 PMNovice Rep (U9)Petrolia OilersGreenwood
Feb 01 20208:30 AMIP - Thauer (U7)Ilderton Green Lucan Arena
Feb 01 20208:30 AMIP - Bowering (U7)Ilderton Red Lucan Arena
Feb 01 20209:00 AMIP - Serino (U7)Ilderton Yellow Ilderton Arena
Feb 01 20209:00 AMIP - Sparling (U7)Ilderton Black Ilderton Arena
NC-55Feb 01 20209:30 AMNovice LM (U9)East Lambton EaglesLucan Arena
N154Feb 01 202010:30 AMNovice Rep (U9)Port Stanley Jr. SailorsLucan Arena
NOVD-19Feb 01 20202:30 PMNovice Girls Tier 2 (U9)West Oxford InfernoThamesford
PN-0877Feb 01 20204:00 PMMinor Novice #2 (U8)Ilderton Jets RedLucan Arena
ATOD2-54Feb 01 20205:00 PMAtom Girls HL (U11)Wallaceburg Lakers HLWallaceburg
PN-0870Feb 02 20208:30 AMMinor Novice #2 (U8)St. Thomas Jr Stars 2Lucan Arena
PN-0809Feb 02 20208:30 AMMinor Novice #1 (U8)St. Thomas Jr Stars 1Lucan Arena
PWD2-35Feb 02 20204:00 PMPeeWee Girls C (U13)Woodstock Wildcats CWoodstock Civic
Feb 08 20208:30 AMIP - Sparling (U7)Ilderton Red Lucan Arena
Feb 08 20208:30 AMIP - Adamthwaite (U7)Ilderton Yellow Lucan Arena
Feb 08 20209:00 AMIP - Thauer (U7)Ilderton Black Ilderton Arena
Feb 08 20209:00 AMIP - Mitchell (U7)Ilderton Green Ilderton Arena
NOVD-11Feb 08 20209:30 AMNovice Girls Tier 2 (U9)Ilderton Jets HLLucan Arena
NOVA-12Feb 08 202010:30 AMNovice Girls Tier 1 (U9)Huron Heat BLucan Arena
N168Feb 08 20201:00 PMNovice Rep (U9)Mt. Brydges Cougars 2Tri-Township
PN-1592Feb 08 20202:15 PMMinor Novice #1 (U8)St. Marys Rock BlueSt. Marys (Blue)
PN-1618Feb 08 20202:15 PMMinor Novice #2 (U8)St. Marys Rock WhiteSt. Marys (Blue)
NOVA-15Feb 09 20202:05 PMNovice Girls Tier 1 (U9)St. Marys RockSt. Marys (Blue)
NC-61Feb 15 20209:00 AMNovice LM (U9)Port Stanley Jr. SailorsPort Stanley
PN-0831Feb 15 20209:30 AMMinor Novice #1 (U8)Dorchester Dragons 1Lucan Arena
PN-0879Feb 15 20209:30 AMMinor Novice #2 (U8)Belmont RangersLucan Arena
NOVD-09Feb 16 20203:00 PMNovice Girls Tier 2 (U9)West Oxford InfernoLucan Arena
N182Feb 22 20209:30 AMNovice Rep (U9)North Middlesex Jr. StarsLucan Arena
NC-63Feb 22 202010:30 AMNovice LM (U9)Belmont RangersLucan Arena
PN-0131Feb 23 20204:30 PMMinor Novice #1 (U8)Dorchester Dragons 2Dorchester (North)
NC-66Feb 29 20209:30 AMNovice LM (U9)North Middlesex Jr. StarsLucan Arena
PN-0626Feb 29 202010:00 AMMinor Novice #1 (U8)Lambeth Lancers WhiteLambeth
N192Feb 29 202010:30 AMNovice Rep (U9)Mooretown Jr. FlagsLucan Arena
NOVA-06Feb 29 202012:00 PMNovice Girls Tier 1 (U9)Ilderton Jets CIlderton Arena
PN-1000Feb 29 202012:00 PMMinor Novice #2 (U8)Mt. Brydges Cougars GoldTri-Township
PN-0871Mar 01 20208:30 AMMinor Novice #2 (U8)St. Marys Rock BlueLucan Arena
PN-0808Mar 01 20208:30 AMMinor Novice #1 (U8)St. Marys Rock WhiteLucan Arena
NOVA-02Mar 01 202012:30 PMNovice Girls Tier 1 (U9)Huron Heat BHensall Arena
NOVD-15Mar 01 20204:30 PMNovice Girls Tier 2 (U9)St. Thomas PanthersJoe Thornton CC (STMHA)
N203Mar 07 20209:30 AMNovice Rep (U9)Ilderton JetsLucan Arena
PN-0435Mar 07 202010:00 AMMinor Novice #1 (U8)Ilderton Jets WhiteKomoka CW&RC (2 - Coors)
PN-0013Mar 07 202010:30 AMMinor Novice #2 (U8)Belmont RangersBelmont
NC-70Mar 07 202010:30 AMNovice LM (U9)Strathroy Jr. Rockets WhiteLucan Arena
NOVA-20Mar 07 202012:45 PMNovice Girls Tier 1 (U9)Stratford Aces WhiteRotary Complex (Molson)
NOVD-02Mar 08 202010:00 AMNovice Girls Tier 2 (U9)B.A.D. BlazersBelmont
NOVA-11Mar 14 202010:30 AMNovice Girls Tier 1 (U9)Ilderton Jets CLucan Arena
NOVD-06Mar 14 202012:00 PMNovice Girls Tier 2 (U9)Ilderton Jets HLIlderton Arena
NC-53Mar 14 20203:00 PMNovice LM (U9)East Lambton EaglesAlvinston
Mar 15 20201:00 PMMinor Novice #1 (U8)North Middlesex StarsNorth Middlesex Arena
Mar 15 20201:00 PMMinor Novice #2 (U8)North Middlesex StarsNorth Middlesex Arena
N175Mar 21 20209:00 AMNovice Rep (U9)Dresden Jr. KingsKen Houston
NOVA-10Mar 21 20209:30 AMNovice Girls Tier 1 (U9)St. Marys RockLucan Arena
NOVD-12Mar 21 202010:30 AMNovice Girls Tier 2 (U9)B.A.D. BlazersLucan Arena
Printed from lucanminorhockey.net on Wednesday, January 22, 2020 at 5:39 PM